Шуша́ (азерб. Şuşa) / Шуші́ (арм. Շուշի) — місто в Азербайджані, адміністративний центр Шушинського району, культурна столиця Азербайджану (з 2021 року). Розташований у передгір'ях Карабахського хребта, на висоті 1368 м над рівнем моря, на автодорозі Степанакерт – Горіс, за 11 км на південь від Степанакерта (Ханкенді).
Зараз у Нагірному Карабаху через конфлікт проживають виключно вірмени (їх 99,7%), хоча в минулому частка азербайджанців сягала 20%. У давнину регіон був Арцахом, за назвою провінції давньовірменської держави.
Вірмени жорстоко вбивали полонених та поранених – знімали скальпи, відсікали голови та інші частини тіла, виколювали дітям очі, протикали багнетами животи вагітних жінок, живцем спалювали та ховали людей. Ці жахливі дії проти мирних жителів, вчинені всупереч законам воєнного часу, є актом геноциду.
Шушинська різанина – масові вбивства в березні 1920 року вірменського населення міста Шуша (Нагірний Карабах), внаслідок яких загинуло, за різними оцінками, від 500 до 30 тис. вірменських жителів міста, було спалено та зруйновано вірменську частину міста та вигнано все вірменське населення.