Підприємство цікавить, чи можуть вони взяти в залік ПДВ по фіскального чека без рахунок-фактури? Висновки. Таким чином, за наявності фіскального чека та відсутності рахунку-фактури (за винятком випадків, коли, на підставі вищесказаного, ПДВ у залік може ставитись без рахунок-фактури) ПДВ у залік відносити неправомірно.

Сума ПДВ відноситься до залік за пізнішою з дат: дата отримання товару, робіт, послуг або дата виписки рахунку-фактури. З наведеного прикладу сума ПДВ відноситься до залік у 1 кварталі 2020 року, тобто за датою виписки рахунка-фактури (січень 2020 року).

Найправильнішим рішенням є списання ПДВ із касового чека на інші витрати. Бухгалтерські проводки: ДП 19 Кт 71.01 – відображення ПДВ з ТМЦ. ДП 91.02 Кт 19 – списання ПДВ інші витрати.

У залік одержувачем товарів, робіт, послуг, що є платником ПДВ визнається сума ПДВ, що підлягає сплаті за отримані товари, роботи та послуги, якщо вони використовуються або будуть використовуватися з метою оподатковуваного обороту щодо реалізації, зазначених у підпунктах 1), 2), 3), 4) пункту 1 статті 400 Податкового кодексу.