Відмовитися від спадщини можуть як спадкоємці згідно із законом, так і спадкоємці за заповітом. Спадкоємець має право відмовитися від спадщини, навіть якщо він уже прийняв його протягом шестимісячного строку, встановленого законом для прийняття спадщини.

Відмова від спадщини. Якщо спадкоємці не робили нічого, щоб прийняти спадщина, відмовитися від нього можна було через нотаріуса протягом півроку після смерті спадкодавця Якщо спадкоємці фактично прийняли спадщина, наприклад проживали у квартирі померлого, повністю відмовитися від спадщини можна лише через суд.

У розділі 64 ЦК України прописано, чи можна відмовитися від спадщини після його прийняття. Стаття 1157 показує, що відмова можливий навіть після остаточного вступу до прав успадкування, якщо не минули 6 місяців. Законом встановлено термін оформлення процедури. Він складає 6 місяців.

В разі, коли відмовоодержувач є одночасно спадкоємцем, його право, передбачене зазначеною статтею, не залежить від його права прийняти спадщина або відмовитися від нього. Відмова спадкоємця від спадщини тягне до зміни спадкової маси відповідно до правил про збільшення спадкових часток.