Селера можна їсти сирим – так аромат кореня селери (палуба селери) сильніше розкривається. Селера їдять сирим у різних салатах, наприклад, разом з морквою. Він також особливо смачний у поєднанні з фруктами, такими як яблука, груші, ананаси, мандарини, виноград, а також соки та смузі.

У жодному разі не можна поєднувати його з діуретиками, тому що селера сам собою має сечогінний ефект, і це буде подвійний удар по нирках. За наявності каменів у нирках протипоказаний сік селериоскільки він може спровокувати рух каменів.

У селери міститься багато корисних речовин: вітаміни групи В, вітаміни Е та К, провітамін А, калій, фосфор, кальцій, магній, залізо, цинк та інші. Селера корисний для здоров'я – він має антисептичні, протиалергенні, тонізуючі властивості.

Можна додавати черешки селери у сирому чи запеченому вигляді у різні салати. Саме з черешкового селери можна віджимати корисний сік селери. Кореневий селера утворює щільні і досить великі коренеплоди, які також можна запікати, і смажити, і варити. Їх можна подати як гарнір до м'яса чи риби.