Премії не є гарантованими та безумовними виплатами, роботодавець має право, але не зобов'язаний їх виплачувати. Умови призначення та виплати премій встановлюються над законодавстві, а локальних нормативних актах роботодавця (зазвичай це положення про преміювання, положення про систему оплати туди).
Можливість відмови від отримання премії або повернення премії роботодавцю трудовим законодавством не передбачено. Зазначимо, що з урахуванням фактичних обставин роботодавець може внести зміни до наказу про виплату премії та вказати, що премія співробітнику не сплачується.
Отже, з урахуванням положень ст. 129 ТК РФ премія – Складова частина заробітної плати. При цьому законною підставою для ненарахування працівнику премії буде недотримання ним умов преміювання, передбачених локальним нормативним актом (наприклад, невиконання необхідного обсягу робіт).
2 ст. 135 ТК РФ). Не нарахувати працівника премію (позбавити його премії) можна, можливо, якщо її не віднесено роботодавцем до обов'язкових виплат. І тут у трудовому договорі зазначається, що вести складається з посадового окладу, а премія може бути виплачена працівникові відповідно до положення про преміювання.