Рецидиви остеохондрозу, тяжкий перебіг та сильна вираженість клінічних проявів – підстави для проведення медико-соціальної експертизи з наступним присвоєнням групи інвалідності.
Якщо у пацієнта спостерігаються явні та стійкі порушення функцій хребта та органів грудної клітки, які не усуваються при лікуванні, і через них він обмежений у русі, не може повністю себе обслуговувати, не може нормально працювати, то в цьому випадку встановлюється соціальна недостатність хворого.
Людям з остеохондрозом заборонено займатися важкою атлетикою, тенісом, метанням диска, силовими та акробатичними вправами, а також перебувати у статичних позах головою донизу. Неприпустимо стрибати, піднімати тяжкості та присідати з вагами. Оптимальні види спорту – пілатес, йога, аквааеробіка, стрейчінг.
Остеохондроз другий ступеня з'являється у тому випадку, якщо перша ступінь не була своєчасно виявлена та вилікована. Захворювання схильне швидко прогресувати без належного лікування. До особливостей перебігу хвороби на цій стадії відноситься те, що недуга викликає ускладнення та супутні неприємні явища.