За законом куріння у квартирі не заборонено. Але коли йдеться про комунальне житло, виникає поняття місць загального користування. Отже, безперешкодно курити в комуналці можна лише у своїй кімнаті, а про куріння на кухні чи в туалеті, треба домовлятися із сусідами.
Залишкові речовини осідають на меблях, стінах, килимах та інших поверхнях, з яким стикаються люди, які перебувають у приміщенні. Залишки диму можуть зберігатися у житлових приміщеннях навіть через два місяці після переїзду та генерального прибирання. Для захисту здоров'я людей потрібне середовище, на 100% вільне від тютюнового диму.
Куріння заборонено у всіх громадських місцях, у тому числі на територіях та в приміщеннях, призначених для надання освітніх, медичних послуг, послуг установами культури та установами органів у справах молоді, послуг у галузі фізичної культури та спорту, у всіх видах громадського транспорту, у ліфтах.
Курити можна на своїх балконах та лоджіях, у кватирку або відкрите вікно, а також усередині своєї квартири. Курець має право на куріння у дворі будинку, тільки в цьому випадку потрібно відійти від під'їзду на відстань у 10 м, щоб дим від сигарети не потрапляв у вікна квартир, що розташовані на першому поверсі.