Димові гази, особливо діоксид та оксид вуглецю можуть викликати смерть людини після декількох хвилин. Їх вплив посилюється у разі підвищення температури. Виникнення названих факторів залежить від виду матеріалу, речовини, приміщення та часу горіння.

За даними дослідників, при вдиханні диму багаття ризик розвитку хвороб легень збільшується на 60%. Дим від дров та вугілля може вплинути на розвиток пневмонії та астми. Більше того, люди, які часто контактують із канцерогенами та чадним газом, перебувають у зоні ризику розвитку онкологічних захворювань.

Варто відмітити що отруїтися можна навіть димом від багаття. В організм потрапляють смоли, які рівноцінні викурюванню цигарок. Дим призводить до розвитку катаракти та захворювань верхніх дихальних шляхів. Не менш небезпечний дим у разі, якщо в будинку неправильно встановлений димар.

Чадний газ, що утворюється при горінні багаття, небезпечний для здоров'я та життя людини. Особливо небезпечно те, що він невидимий і не пахне, на відміну диму. Людина може не відчути симптоми вдихання диму, але заодно отруїтися чадним газом.