Фарингіт являє собою запальний хронічний процес, який розвивається в глотці, вражаючи спочатку слизову оболонку, пізніше і глибшу тканину, у тому числі м'яке піднебіння і лімфатичні вузли. Це захворювання, навіть протікаючи із серйозними ускладненнями, не може бути небезпечним для життя людини.

Чим небезпечний фарингіт Несвоєчасне лікування фарингіту небезпечно переходом захворювання в хронічну форму та серйозними ускладненнями, серед яких гайморит, синусит, отит, запалення нирок (гломерулонефрит) та ін Але найгрізніші з можливих наслідків – це ревматичні ураження серця та суглобів.

Патогенез фарингіту: як протікає При гострому процесі запалення триває близько 7-10 діб, але те, скільки днів триває температура та болить у горлі, залежить від причини. При інфекційних процесах гострі явища (біль, пропасниця) тривають до 2-3 днів, поступово зменшуючись.

– стікання по задній стінці глотки слизу з інфікованим вмістом – підтримує хронічний запальний процес; – грибкове ураження глотки; – тривала дія пилу, гарячого сухого повітря, хімічних речовин; – алергія; – Зниження імунітету; – куріння та зловживання алкоголем; – остеохондроз.