У садівництві існує здавна одне правило: після викорчування старого (хворого або здорового, що загинув від морозу) дерева не можна відразу висаджувати нове дерево на його місце. Грунту потрібний відпочинок. За попередні роки в землі накопичилися шкідливі речовини, що виділяються корінням, листям, грибними захворюваннями.19 Nov 2015

Навіть якщо внести необхідні поживні речовини, що регулярно поливати, нічого хорошого не вийде. Знов посаджені на «втомленій» землі яблуні пізніше вступатимуть у плодоношення, а врожай принесуть у 3-5 разів менше. Після корчування на цьому місці краще якийсь час вирощувати будь-які однорічні культури.

Набагато простіше на місці старій яблуні посадити грушу, та якщо з кісточкових – вишню чи сливу. При цьому потрібно обов'язково врахувати умови, в яких зростатиме саджанець. Важливо виключити густу посадку та рясну тінь дорослих дерев.

Якщо говорити узагальнено, то не можна садити ближче, ніж на 5 м від пня зерняткових культур (яблуні-груші) нові саджанці цих же порід, але цілком поряд з пнем уживуться кісточкові культури. І навпаки. Це стосується і чагарників – на старе місце цей вид повертається не раніше ніж через 5 років.