В результаті запалення живі клітини підшлункової залози заміщуються рубцевою тканиною, тому орган пошкоджується незворотно. Вилікувати хронічний панкреатит раз і назавжди не можна, можна тільки уповільнити його розвиток за допомогою ліків.

Летальність після первинного діагностування хронічного панкреатиту становить до 20% протягом 10 років. Через 20 років помирає понад 50% хворих. Причинами смерті стають ускладнення, пов'язані із загостреннями панкреатиту, супутніми порушеннями травлення та інфекціями.

У пацієнтів із хронічним панкреатитом очікувана тривалість життя приблизно на 8 років коротше, ніж у населення загалом. Проте прогноз можна, можливо значно покращити, якщо правильно здійснювати лікування цієї хвороби, запобігти ускладненням, а також усунути провокуючі фактори (особливо вживання алкоголю).

Гостра форма панкреатиту може закінчитися лише одним нападом, хронічний панкреатит повністю вилікувати не вийде, але можна, можливо домогтися ремісії. Для цього необхідно вчасно приймати ліки, здавати аналізи (кров, кал на копрограму, УЗД черевної порожнини, КТ та МРТ), займатися профілактикою, дотримуватись дієти.