Промивання вуха проводять за допомогою шприца Жане або гумового балона ємністю 100-150 мл з твердим наконечником. Наконечник шприца або гумового балона вводять у зовнішній слуховий прохід не глибше ніж на 1 см.

В цілому промивати вуха в домашніх умовах слід так: перекис набирають у шприц без голки. Потім акуратно закопують розчин у вухо (необхідно ввести близько 1 мл), закривають зовнішній слуховий прохід ватним тампоном і тримають кілька хвилин (від 3 до 5, доки не припиниться шипіння). Потім процедуру повторюють.

Лікування сірчаної пробки Найчастіше лікарі використовують метод промивання (іригації). Струмінь зі шприца направляють уздовж задньої стінки слухового проходу, відтягуючи вушну раковину взад і вгору. За достатньої сили струменя пробка вимивається цілком або частинами. Потім вухо висушують ватним ґнотом.

Як антисептичний розчин для промивання краще всього використовувати слабкий розчин марганцю або розчин фурациліну, виготовлений з розрахунку 2 таблетки на 1 літр води. Вухо перед промиванням протирають хлоргексидином.