Між поливами землю корисно трохи розпушувати, щоб вона не злежувалася.. Якщо листя у фіалки в'яле, тьмяне, звисає по краях горщика, але земля при цьому сира — це говорить про систематичне перезволоження, в результаті якого відбувається загнивання кореневої системи.
всі квітконоси, що ростуть горизонтально потрібно або направляти вгору, або зрізати (за винятком фіалок, У яких це особливість сорту); відцвілі квітконоси потрібно відразу ж видаляти – вони тягнуть сили з сенполії та не дають утворюватися новим.
Коли квітконоси будуть добре видно в пазухах листя, горщик з фіалкою переставляють у менш освітлене місце і квітконоси трохи витягуються. Через деякий час фіалку знову ставлять світ. Цвітіння стане більш насиченим та рясним. Фіалочка порадує нас гарним шапочним цвітінням.
Якою водою поливати фіалку Можна використовувати і фільтровану воду, а от дистильована не підходить зовсім. Поливайте фіалку тільки теплою водою, на кілька градусів вище за температуру в кімнаті. Від холодної може початися гниття коренів і рослина загине.