1130 ЦК України заповідач має право скасувати або змінити складений ним заповіт у будь-який час після його вчинення, не вказуючи при цьому причин його скасування або зміни. Для скасування або зміни заповіту не потрібна чиясь згода, у тому числі осіб, призначених спадкоємцями у скасованому або зміненому заповіті.

Заповіт може бути визнано судом недійсним за позовом особи, права або законні інтереси якої порушені цим заповітом. Заперечення заповіту до відкриття спадщини не допускається. Спільне заповіт подружжя може бути оскаржено за позовом будь-якого з подружжя за їх життя.

Строк вступу в спадщину заповітом – Не пізніше півроку після смерті спадкодавця. Якщо Чи не звернутися вчасно до нотаріуса, то право претендувати на майно покійного анулюється. Відновити строки дозволяється лише за наявності поважних причин, ініціюючи суперечку в суді.

Наступне заповіт, що не містить прямих вказівок про відміну колишнього заповіту або окремих заповідальних розпоряджень, що містяться в ньому, скасовує це колишнє заповіт повністю або у частині, в якій воно суперечить наступному заповітом.