Експерти з грудного вигодовування та педіатри рекомендують створювати індивідуальний банк молока саме за допомогою молоковідсмоктувача*, т. К. При зціджуванні вручну, навіть за умови вимитих рук і дотримання правил гігієни, молоко можуть потрапити мікроорганізми з повітря. І тут стерильність процесу порушується.

Для створення банку молока необхідний молоковідсмоктувач, пляшечки для годування та спеціальні контейнери для зберігання. Зручно, коли всі аксесуари підходять один одному – до того ж, так простіше дотриматися стерильності.

Тому бажано починати заготівлю банку молока з кінця першого місяця, щоб його склад був максимально адаптованим для дитини старшого віку. – Як зберігати грудне молоко? – Зціджене молоко переливається в стерильний герметичний посуд, в якому воно і зберігатиметься.

Навіщо потрібен банк грудного молока? Якщо мамі необхідно вийти на роботу або просто час від часу відлучатися з дому, створення «домашнього» банку грудного молока допоможе зберегти грудне вигодовування та уникнути вживання молочних сумішей.