Кімнатна фіалка підгодовується в період активного росту та у фазу цвітіння. Після фази цвітіння, рослина потребує відпочинку, тому що відтворення квітів займає занадто багато сил та енергії. Тому, щоб не навантажувати рослину мінералами чи органікою, краще її не підгодовувати, а дати відпочити.
Зазвичай фіалки починають підгодовувати через 2-4 тижні після зміни ґрунту та ємності, але і в цьому правилі є свої винятки. Як і в будь-якому іншому пункті догляду за узамбарськими фіалками, завжди потрібно орієнтуватися на стан самої рослини і те, як вона адаптується до нової ємності та грунту.
Коли квітконоси будуть добре видно в пазухах листя, горщик з фіалкою переставляють у менш освітлене місце і квітконоси трохи витягуються. Через деякий час фіалку знову ставлять світ. Цвітіння стане більш насиченим та рясним. Фіалочка порадує нас гарним шапочним цвітінням.
Як правило, найкраще місце для розміщення кімнатних квітів – підвіконня, але це не зовсім те, що підходить для фіалок. Влітку вони потребують захисту від перегріву, взимку – від несприятливого впливу гарячого та сухого повітря від батарей.