Шаріат не обумовлює мінімальний шлюбний вік дівчини чи хлопця. Мусульманські вчені одностайні, що батько може видати заміж дівчинку, якщо він віддає її за відповідну їй людину. Що ж до дівчини, яка досягла статевої зрілості, то її можуть видати заміж не тільки батько, а й інші опікуни.
Так, за шафіїтським і ханбалітським мазхабу повноліття і для юнаків, і для дівчат настає у п'ятнадцять років, по маликітському — у сімнадцять років, по ханафітському — у вісімнадцять, а по джафаритському — о дев'ятій у дівчаток і п'ятнадцяти хлопчиків.
Наприклад, наречена не повинна бути рідною сестрою нареченого, тіткою по батькові чи матері. А ось шлюби між двоюрідними братами та сестрами не заборонені. Досягнення шлюбного віку. У Корані немає конкретних вказівок щодо цього, але для дівчат це зазвичай 13 років, а для юнаків — 15.
З дозволу опікунів одружитися можна, можливо і 15. Такий порядок у країні існує з 1959 року. Проте, згідно із законом «Джафарі», шлюбний вік для юнаків має бути знижений до 15 років, а для дівчат – до 9!