Дозрілий гній і компост можна вносити в ґрунт як навесні, так і восени. Кожен спосіб має свої переваги і недоліки. При осінньому внесенні частина поживних речовин вимивається талими водами, зате органічні матеріали досягають оптимальної вологості і потім легко змішуються з ґрунтом.19 Sept 2020

Що можна удобрювати гноєм навесні Перегній вносять суцільним "килимом", рівномірно розподіляючи його за площею ділянки. Гноєм удобрюють землю ранній навесні, поки що не почалося зростання зелені. Під плодові дерева вносять 1-3 відра гною (об'ємом 10 л), а під ягідні чагарники трохи більше 1 відра добрива.

Допустимим вважається внесення свіжого гною на вільні ділянки в осінній період: до весни продукт частково розкладається і виявляється безпечнішим. Якщо не терпиться застосувати свіжий гній для добрива городніх і садових культур, слід приготувати розчин гноївки.

Гній зазвичай вносять у ґрунт восени ще теплої пори, коли врожай вже зібраний. У цей час його активно переробляють черв'яки та бактерії. Так виходить чорнозем. Це дуже корисно для ґрунти та рослин.