Дослідження крові, спрямоване визначення антитіл до збудника сказу. У ході аналізу за допомогою спеціального імунофлюоресцентного фарбування виявляється наявність у крові молекул, що виробляються імунною системою у відповідь на потрапляння в організм вірусу сказу.
У діагностиці сказу використовуються такі методи: Загальний аналіз крові при сказі може показати збільшення кількості моноцитів (клітини, що відповідають за боротьбу з інфекцією). Аналіз Спинномозкова рідина також показує підвищення рівня моноцитів.
Перші симптоми сказу: слабкість, біль голови, загальне нездужання, відсутність апетиту, незначне підвищення температури, кашель, нежить, біль у горлі, животі, блювання, пронос. Їх можна списати на будь-які хвороби, але найчастіше ставлять помилковий діагноз респіраторна або кишкова інфекція.
Діагностика сказу Даний діагноз можна, можливо поставити у тому випадку, коли після укусу тварини з'являються симптоми захворювання. Сказ підтверджується при дослідженні шкірного зразка, взятого з потилиці, виділення вірусу зі слізної, спинномозкової рідини, слини.