Якщо у жінки з'явився хронічний цистит, вона може стати безплідною, а також розвиваються рецидиви захворювання, загострюється кольпіт, утворюються спайки у структурі матки. Репродуктивна функція як знижується, а й може повністю зникнути.

Небезпека полягає в тому, що рецидиви можуть повторюватися досить часто і призвести до серйозних наслідків, як: пієлонефрит, інфекції нирок, утворення каменів, нетримання та неутримання сечі різної форми (розвиток гіперактивного сечового міхура – ГАМП), сфінктерна дисінергія.

Цистит В анамнезі не є протипоказанням для вагітності. Завчасне планування зачаття після санації вогнищ хронічної інфекції та курсу імунопрофілактики може убезпечити жінку від загострення інфекцій сечовивідних шляхів під час вагітності.

До серйозних ускладнень недолікованого циститу відноситься пієлонефрит – інфекційне запалення нирок. Інфекція із запаленого сечового міхура може поширитися вгору сечоводами і потрапити в нирки, викликати пієлонефрит і навіть призвести до ниркової недостатності [4].