Його тільки замочують у теплій воді у співвідношенні 1 об'єм зерен /1 ​​об'єм рідини. Страву необхідно щільно накрити і витримати недовго – від 5 до 10 хвилин. Знову ж таки, бажано дотримуватися інструкцій на упаковці. Ніжний булгур переважно використовується для приготування знаменитого східного салату табулі.

Булгур промити і залити холодною водою на ніч (Не менше 8-10 годин). Родзинки промити і теж залити водою на ніч. Вранці промити булгур. Залити окропом на 5-10 хвилин або просто підігріти в мікрохвильовій печі.

Замочування булгура Води має бути приблизно у півтора рази більше, ніж крупи. Місткість закривають кришкою, замотують рушником і залишають на 30 хвилин. Тільки після цього можна приступати до варіння. Якщо витримати булгур у воді довше, 40–50 хвилин, його можна буде остудити та використовувати без подальшого варіння.

Насамперед слід запам'ятати такі принципи: без особливих вказівок виробника промивати крупу перед приготуванням не потрібно; слід відмовитися від звичної для інших круп процедури замочування булгура; вариться каша у воді, якою заливають крупу у звичайних пропорціях – 2:1, де 2 – це вода, 1 – крупа.