Плоди бузини чорної на зиму можна засушити, заморозити, приготувати варення, варення, пюре, сік. Відмінний спосіб збереження бузини чорної на зиму – заморожування. Важливо пам'ятати, що заморожувати плоди чорної бузини слід порційно, оскільки вони не переносять повторної заморозки.

Дуже важливо вміти відрізнити їстівну чорну бузину від червоної, яка містить синильну кислоту і є отруйною. Крім того, не варто вживати свіжі ягоди бузини, здатні викликати розлад кишечника, запаморочення, високу температуру

Бузину вважали нечистою, небезпечною рослиною, бо її «насадив чорт» і тепер постійно живе під нею. Звідси – безліч заборон: не можна викопувати з коренем, викорчовувати бузину, Щоб не дратувати його, інакше це призведе до нещасть, хвороб і навіть смерті людини або відмінку худоби.

Плоди бузини містять велику кількість вітамінів A, B, C, а також корисні речовини: залізо, цинк, мідь, кальцій, калій, фосфор та магній. Включає до свого складу бузина і такі мікро- і макроелементи, як органічні кислоти, пектини, ефірні олії, фруктозу та глюкозу тощо.