Якщо ви плануєте запікати форель повністю або готувати з неї стейки, то її достатньо очистити від луски та нутрощів. Якщо ви збираєтеся робити, наприклад, суші, то форель потрібно також відчистити від шкіри і кісток.
Якщо використовувати рибочистку, її періодично потрібно промивати від лусочок. Тушку потрібно тримати за хвіст, як і при чищенні форелі гострим ножем із короткою ручкою. Від використання інструмента алгоритм роботи не змінюється. Луску форелі усувають проти її зростання, у напрямку голови, дрібними рухами.
Відрізаємо у риби м'яке черевце, залишаючи міцне філе. Надрізаємо шкіру з боку хвоста, щоб можна було вхопити пальцями. Тримаємо шкіру біля хвоста і, притискаючи лезо ножа до шкірі, пиляючими рухами просуваємо ніж до голови, відокремлюючи шкіру від філе.
Так, наприклад, фахівці рекомендують перед запіканням не чистити і не потрошити рибу. Вважається, що в цьому випадку рибне блюдо буде особливо соковитим і смачним, інакше, при закінченні соку, його можна просто викинути. Забезпечує повну герметизацію риби сама природа.