Не можна тиснути прищі будь-якої локалізації: при цьому травмується шкіра, з брудних рук у ранку заноситься нешкідливі для неушкодженої шкіри мікроорганізми. При ослабленому імунітеті це може призвести до сепсису, спрацює принцип «одно лікуємо, інше калечим».

Якщо не намагатися їх видавити протягом кількох днів, головка прищ розривається і гній виходить поверхню шкіри. Головка пустули не завжди розривається, іноді тіло поглинає гній. Найчастіше папули та пустули розвиваються з комедонів, але іноді можуть пропустити цю стадію та з'явитися з мікрокомедону.

Яким би не був прищ, не видавлюйте його Коли ви намагаєтеся самостійно видавити прищ чистими, але все ж таки не стерильними руками, ви ризикуєте занести інфекцію і посилити запалення. До того ж, позбавляючись прищів без застосування відповідних інструментів, ви можете заробити довічні шрами.

Видавити прищ можнаКоли він «дозрів», у такого з'явиться біла головка. Виняток один: якщо запалення велике та болить. «Зона поразки» у таких прищів занадто велика, тому після спроби видалити навіть дозріле запалення може залишитися шрамом. Якщо бачите лише почервоніння, краще його не чіпати.