Враховуючи все вищезгадане, відповідь на запитання "Чи треба чистити вуха?" – не тільки не треба, але й небезпечно, у зв'язку з можливістю травмування слухового проходу, а іноді і барабанної перетинки та занесення інфекції. Тільки з естетичною метою можна забирати сірку на вушній раковині в межах її видимості.

Це призводить до травми шкіри слухових проходів, потрапляння туди інфекції та виникнення запалення. Та й саме по собі постійне механічне роздратування веде до посилення функції сірчаних залоз та підвищеного вироблення сіркияка може накопичуватися, утворюючи сірчану пробку.

Вуха достатньо чистити один раз на тиждень, крім того, не варто використовувати для цього ватяні палички, повідомила в інтерв'ю РІАМО лікар-оториноларинголог, фоніатр, кандидат медичних наук Ганна Колесникова.

При тривалому знаходженні у слуховому проході сірчана пробка може спричинити запалення шкіри слухового проходу, що супроводжуватиметься болем. У разі виникнення сірчаної пробки необхідно звернутися за професійною допомогою до лікаря сурдолога або отоларинголога і в жодному разі не намагатися видалити її самостійно.