Насправді все просто – прасувати білизну можна, але зовсім не обов'язково. Я б сказала, що за температурним режимом при пранні та складом миючих засобів для дитячої білизни (він повинен бути максимально органічним, без «хімії») потрібно стежити ретельніше, ніж за тим, чи всі складочки на боді ви розгладили.
За словами лікаря Комаровського, прогладжування дитячих речей — ірраціональне заняття, яке забирає багато часу і сил, бо після прання вони не загрожують навіть немовлятам. Виняток – рідкісні захворювання шкіри, але тоді про необхідність прасування повідомить лікар при постановці діагнозу.
Одні прасують дитині всі речі, включаючи шкарпетки та колготки, аж до повноліття, інші не беруть праску до рук майже ніколи. І все ж педіатри рекомендують прогладжувати дитячі речі з двох сторін хоча б до того моменту, поки у немовля повністю загоїться пупкова ранка.
Запам'ятайте головне правило: прати речі новонародженого після покупки потрібно обов'язково. Якщо вони нові, то це зовсім не говорить про те, що одяг чистий. Гаряча вода та порошок можуть допомогти знищити шкідливі бактерії та віруси, а також видалити забруднення.