Таким чином, якщо екзостоз маленький, не збільшується в розмірах і доки не заважає пацієнту, лікарі рекомендують не чіпати його, оскільки він є доброякісною освітою. Якщо ж відзначається активне зростання екзостозу, починають з'являтися ускладнення, лікування проводиться хірургічним шляхом.

Екзостоз на щелепі – це кістковий або хрящовий виступ. Багато людей його навіть не зауважують. Але якщо не лікувати екзостоз, він може розростатися і згодом викличе ортодонтичні проблеми – від порушення прикусу до усунення підборіддя.

Ускладнення екзостозу При великих екзостозах можливий їх тиск на сусідні кістки, при цьому іноді спостерігаються вади кісток, деформація кісток кінцівок. У дуже поодиноких випадках спостерігаються переломи ніжки екзостозу. Найгрізнішим ускладненням є перетворення екзостозу у злоякісну пухлину.

Найефективніше лікування екзостозу – хірургічна операція. Полягає вона в глибокій резекції (висіченні) наросту із захопленням частини здорової кістки. Хірургічне втручання проводиться під місцевою анестезією або загальним наркозом, залежно від локалізації та розміру екзостозу.