Стратегічною для розвитку промислового потенціалу Джалал-Абадської області є гірничодобувна галузь. У регіоні розвідані родовища золота, срібла, міді, свинцю. Тут гарні перспективи видобутку сурми, мармуру, порцеляни, вугілля, солі, нафти та природного газу.

Знаменита ДжалалАбадська область Сари-Челекським біосферним заповідником, розташованим у відрогах хребта Чаткальського Тянь-Шаня. Організовано його було в 1959 році з метою охорони горіхово-плодових лісів.

Підприємства області представляють практично всі галузі промисловості: електроенергетика, електроніка, вугільна, швейна та взуттєва промисловість, розвідка та видобуток корисних копалин (золото, нафта, вугілля, газ, волостаніт та ін.), металообробка, переробка з/господарської продукції, деревообробка, …

Його площа складає близько 700 000 гектарів, і на цій величезній території зростають численні дерева волоського горіха, фісташки, мигдалю, аличі, груші та багато інших (близько 130 видів рослин). Вік деяких горіхових дерев понад тисячу років, а кожне з них приносить від 150 до 400 кілограмів горіхів щороку.