Основним та головним багатством Південних Курил є морепродукти. Акваторії біля всіх Курильських островів, але особливо на південному фланзі Курильської острівної гряди, унікально багаті на біоресурси.

Поряд з цим, на території південних Курильських островів відомі запаси поліметалевих руд (о. Кунашир) з високим вмістом цинку, міді, золота, срібла та ін. металів, а також руд з високим вмістом заліза, титану та ванадію (ільменіт – магнетитові розсипи, насамперед Ручарське родовище на о. Ітуруп) .

на Курильські острови корисні копалини зосереджені в основному в Южно-Курильському і Курильському адміністративні райони. Тут відкрито родовища титано-магнетитових пісків, шляхетних металів, будівельних матеріалів, агрохімічної сировини, ювелірно-виробного каміння.

У річкових долинах острови росте очерет, що чергується з ірисами, щавлем, дикою цибулею та ліліями. На сухих піднесеннях вони змінюються красивими килимами незабудок, маргариток, гвоздик, герані, жовтців і кульбаб. Піщані дюни острови Сикотан вкриті запашною трояндою та диким горохом.