Спеція допомагає в засвоєнні і перетравленні продуктів, нормалізує мікрофлору шлунково-кишкового тракту, а також виводить шлаки, що скупчилися.тому вона особливо корисна при здутті живота, метеоризмі, запорах. Також спеція асафетиду має наступну користь: Лікування захворювань верхніх дихальних шляхів.15 Sept 2020

Антизапальна властивість асафетиди застосовують для тривалого головного болю, пов'язаного з неповноцінним припливом крові в капілярах. Тим самим порошок здатний усунути надлишкові вільні радикали та напругу. Також досить ефективно лікує мігрені.

Асафетиду можна обсмажити в маслі разом з імбиром, кмином, чорною гірчицею, куркумою і додавати цю пряну та дуже ароматну суміш у страви. На Сході пряність всипають наприкінці приготування страви, щоб зберегти смак і аромат. Вона відмінно підійде до овочевих салатів, закусок, супів, других страв.

Асафетида має різкий запах, завдяки чому отримала просторічну назву – «смердюча гумка». При приготуванні запах зникає; у приготовлених стравах вона надає м'який смак, що нагадує цибулю-порей або інших родичів цибулі.