Ягода сприятливо впливає на жіночу репродуктивну систему, покращує зовнішній вигляд. Вона нормалізує гормональний рівень, згладжує передменструальний синдром та клімактеричні прояви, усуває менструальні болі. Смородина стимулює синтез колагену, надаючи шкірі пружність та еластичність.
✔ Смородина лікує тонзиліти, покращує зір, корисна при гастриті. Коли людина хвора на гломерулонефрит, смородина має бути в раціоні щодня. Якщо не самі ягоди, то принаймні її листя. Старим вона корисна тим, що лікує подагру, знімає біль у суглобах.
Не рекомендується вживати чорну смородину при виразкових хворобах шлунка та дванадцятипалої кишки, при тромбофлебітах та підвищеній згортання крові. Чорна смородина алергенна. Дітям раннього віку слід вводити ягоди в раціон з обережністю та в невеликих кількостях.
Плоди чорної смородини незамінний засіб при простудних інфекційних захворюваннях різної природи. Пектини – зв'язують і прибирають із організму отрути, холестерин та іони важких металів, таких як кобальт, свинець, ртуть і стронцій, тому смородина так корисна при всіляких отруєннях та інтоксикаціях.