Препарати з модрини мають заспокійливим, протимікробним, дезодоруючим, обволікаючим, дратівливим, відволікаючим, глистогінним, протицинготним властивостями. Зовнішньо препарати модрини застосовуються як дратівливий і відволікаючий засіб.

Лікувальні препарати з кори модрини використовуються і як зовнішній засіб, їх застосовують при абсцесах, трофічних виразках і геморої. Американські медики встановили, що кора модрини має досить високий рівень вмісту арабіногалактану, екстракт якого дозволяє зміцнити та підвищити імунітет.

Ефірне масло модрини сибірської можна використовувати як загальнозміцнюючий та розслаблюючий засіб при походах у лазню або сауну, а також при прийнятті ванн. А на основі скипидару, що отримується з живиці, змішаного з жиром, роблять мазь від радикуліту, невралгії та ревматизму.

Відвар допомагає нормалізувати менструальний цикл та зміцнює імунну систему. Народи Далекого Сходу дуже поважають цілющі властивості. хвою модрини. Вона з давніх-давен використовувалася практично у всіх галузях господарства: як корм для тварин, в медицині, як добрива і навіть у їжу.