Смола модрини має антисептичну, протизапальну, протимікробну та загальнозміцнюючу властивість. У медицині гілки та кору сибірської модрини та кедра традиційно використовують для виготовлення лікарських засобів. Але особливо корисна живиця хвойних дерев.

Живицю вживають малими дозами всередину – при виразковій хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, геморої, печії. Живиця покращує мікрофлору кишечника, допомагає впоратися з дисбактеріозом. Живиця корисна при туберкульозі легень, пневмонії, катарі, колітах, гастриті, гепатитах, холециститах та ентероколітах.

Хвоя модрини використовується для приготування різних настоїв та відварів, які чудово допомагають при застудах та кашлі, кровотечі ясен, цинзі, зубного болю, а також за необхідності підвищити імунітет.

Лікувальні препарати з кори модрини використовуються і як зовнішній засіб, їх застосовують при абсцесах, трофічних виразках і геморої. Американські медики встановили, що кора модрини має досить високий рівень вмісту арабіногалактану, екстракт якого дозволяє зміцнити та підвищити імунітет.