У твердому сирі містяться такі вітаміни, як A, C, D, PP, E, B1, B6, B9, B12, а також такі мікроелементи, як кальцій, калій, натрій, магній, залізо, фосфор, цинк, мідь. У середньому, залежно від сорту, у твердому сирі міститься 25-30% жирів, 25-40% білків, і близько 5% вуглеводів від його маси.

Тверді сири відновлюють організм після тривалих застуд та операцій, а також покращують травлення, стан шкіри, позитивно впливають на зір, проте разом із поживністю вони мають свої недоліки. Наприклад, людям з підвищеним рівнем холестерину, жирні сири Використовувати не можна.

Лікар-дієтолог рекомендує не зловживати сиром. Проте 30 г сиру щодня не завдадуть шкоди здоров'ю, якщо людина не має проблем із серцем, холестерином, набряклістю. За даних проблем кількість сиру краще обмежити, не є більше 2 разів на тиждень.

Одним з лідерів з корисним властивостями є пармезан. Це справжня криниця кальцію і фосфору, в ньому багато білка і мало жиру, а поки що сир витримується (24-36 місяців), у його складі сильно зменшується вміст лактози. Ще один корисний сир – Моцарелла.