Діти з меншою кількістю іграшок здатні набагато краще налагоджувати зв'язки з іншими дітьми та дорослими. Насамперед тому, що вони навчаються реальному спілкуванню. Дослідження показали, що діти, здатні створювати дружні стосунки у дитинстві, стають набагато успішнішими у своєму дорослому житті.

Дитяче сприйняття влаштовано таким чином, що для збереження уваги у зоні видимості дитини повинно перебувати не понад п'ять предметів одночасно. Чим більше довкола дитини іграшоктим більше розсіюється його увага. Він не може зосередитися і швидко від них втомлюється.

Дитячі іграшки необхідні кожному дитиніадже саме через гру малюк пізнає світ. Іграшки розвивають уяву, спонукають активну діяльність, допомагають моделювати сцени з дорослого життя (дочки-матері, гра вчителя, лікаря тощо), розвивають дрібну моторику.

Однозначної відповіді на це питання немає — все-таки діти дуже різні, але психологи кажуть, що діти до трьох років мають достатньо по 1-2 іграшки кожного типу (дві ляльки, не більше двох брязкальців, двох машинок тощо). При цьому одночасно в полі зору малюка не повинно бути більше 5-10 різноманітних іграшок.