За стародавніми традиціями домовому прийнято варити солодку кашу з вівса та пшениці, зовсім трошки, адже він харчується більше духовно. Крім каші почастуйте його солоденьким (медом, варенням, цукром), печивом, цукерками та молоком. Кашою та молоком будинкового пригощають двічі на рік – 28 січня та ще раз через півроку.Jan 28, 2019

Щоб задобрити будинкового, потрібно навести вдома порядок, припинити лаятись і дуже голосно попросити вибачення у будинкового. Також потрібно наливати йому склянку молока з печивом та покликати на трапезу. Головне – якщо домовик прийме ваше частування, не обдуріть духу будинку. Дотримуйтесь своїх обіцянок, або можете образити його ще більше.

Найбільше домов'ята люблять пироги, кашу, солодку їжу. Їжу потрібно покласти в тарілочку та поставити в затишний куточок. Домовик обов'язково спробує частування.

Тому в цей день підгодовувати та задобрювати будинкового потрібно обов'язково, примовляючи: «Господар-батюшка, хліб-сіль прийми, корівку веди». «Дідусь-сусіду, всіх співай, годуй овечок, ладь добре, а гладь гладко і стели їм м'яко». В день будинкового їжа готується не тільки для домочадців, а й для «іменинника».