При надлишку міді в організмі відбувається зниження активності освіти або повна інактивація деяких ферментів. в. Пригнічення дихання. Сповільнюється надходження кисню до клітин крові, з'являється головний біль, утруднюється дихання, частішає серцебиття, виникає тривожність.

Ознаки отруєння міддю включають нудоту, запаморочення, головний біль, діарею та подразнення рота, носа та очей. Мідь сама по собі є життєво важливим мінералом, який допомагає розвинути серце, скелетну та нервову системи у немовлят. Він також зберігає здоров'я волосся, шкіри та серця.

При зберіганні продуктів у мідний посуд відбувається втрата вітамінів та окислення поліненасичених жирних кислот, що може сприяти виникненню онкозахворювань. Шкода посуду особливо серйозний, якщо вона знаходиться у вологому середовищі. Підвищена вологість спричиняє окислення міді, це проявляється у вигляді зеленого нальоту.

При надмірному надходженні міді з їжею печінка виділяє її надлишки з жовчю і вона видаляється з організму з калом та сечею.