Отрута скорпіонів містить сильні нейротоксини та надає токсичну дію на центральну нервову та серцево-судинну системи.. Отрута накопичується в «хвості» скорпіона, а саме в грушоподібному членику (тельсоні), що закінчується загнутою вгору голкою, на вершині якої поміщаються два отвори отруйних залоз.

Отрута скорпіонів накопичується в хвості, а саме в грушоподібному членику – тельсоні, який має загнуту вгору голкою. У отруті містяться речовини, які руйнують нервову та серцево-судинну систему людини. Як і у багатьох павуків та інших отруйних створінь, велику небезпеку становлять нейротоксини.

Більшість здорових дорослих людей здатні вижити після того, як їх вжалив скорпіонале тільки за умови надання кваліфікованої медичної допомоги, у тому числі отримання антидоту.

Отрута скорпіонів активно використовується у фармакології, наприклад, для виготовлення імуносупресорів та ліків від малярії. Крім того, скорпіоній отрута використовується й у ракових дослідженнях. При цьому речовина є однією з найдорожчих отрут — його вартість сягає 11-12 тисяч доларів за грам.