Наукові дослідження вказують, що із споживанням хлорованої води у багатьох випадках пов'язано збільшення сечового міхура та виникнення ректального раку. Наголошують навіть, що пов'язані з хлором токсини можуть бути «найважливішими екологічними канцерогенними речовинами, що викликають ракові пухлини».
Як пояснила «АіФ» лікар-гастроентеролог Олена ТИМОШЕНКО, формально хлорована вода вважається безпечним для здоров'я. Інакше хлорку не використали б для її дезінфекції.
Оскільки при кип'ятінні гинуть далеко не всі бактерії, але, що ще критичніше, при нагріванні хлор, пов'язаний у воді з органічними сполуками, перетворюється на потужний канцероген. Тому варто відмовитися від пиття водопровідної кип'яченої водивона повільно вбиває нас кожен день.
Активний хлор – токсичний сам по собі – вступає в реакції з розчиненою в воді органікою. В результаті утворюються хлорорганічні сполуки, які є канцерогенами та мутагенами. У цьому полягає його найбільша небезпека. Крім того, хлор погано впливає на шлунок, провокуючи виразки та гастрити.