Доведено, що північні сяйва пульсують із частотою, близькою до основних ритмів людського мозку, що викликає збої у його роботі. Особливо гостро мозок реагує на спалахи червоного кольору, вони провокують судоми, загострення хронічних захворювань, головний біль, порушення роботи вестибулярного апарату.Oct 30, 2021

Чим ближче до полярного кола (а ще краще за ним), тим вища ймовірність побачити різнокольорові переливи в небі. Найвищі шанси подивитися на північне сяйво – З 22:00 до 03:00. Однак це правило працює лише за ясної погоди. Якщо на небі не видно зірок, сміливо лягайте спати.

Відрізнити полярне сяйво від нічного чи більше сутінкового світіння атмосфери нескладно: перше має виражену структуру завдяки лініям магнітного поля. Якщо в небі колишуться стовпи і стовпчики світла, то перед вами сонячний вітер грає магнітним полем планети. Власне свічення зазвичай безформне.

Північне сяйво також називають полярним сяйвом чи авророю. Воно спровоковане сонячним вітром – потоком іонізованих частинок, що походить від Сонця зі швидкістю 300-1200 км/с. Коли ці частинки досягають магнітного поля Землі, вони зливаються з атмосферою та забарвлюють її у різнокольорові смуги.