Коли пакети стають сміттям, то розпадаються на дрібні частинки і потрапляють у шлунки 31 виду морських ссавців та 100 видів морських птахів, вбиваючи їх. Пакети входять до списку основних забруднювачів прибережних територій, а в містах вони забивають каналізацію, через що трапляються повені.
З погляду екології природних територій найбільш небезпечними можна назвати пластикові пакети. Якщо у парку валяється пластиковий пакет, то шансів, що він перегниє, немає ніяких, швидше він виявиться у шлунках птахів чи тварин. Це безумовна шкода та забруднення навколишнього середовища.
Викинуті в довкілля пластикові пакети зберігаються дуже довгий час і не піддаються біологічному розкладу. Тим самим вони утворюють стале забруднення. Чотири трильйони пакетів на рік використовується у світі. Вони вбивають один мільйон птахів, сто тисяч морських ссавців та незліченні косяки риб.
З 10 березня 2022 року набуде чинності заборона використання у торгівлі тонких (товщина стінок 15-50 мікрометрів), оксоразлагаемых (які містять добавки, завдяки яким швидше розпадаються на мікропластик) і надтонких пластикових пакетів.