Вони можуть викликати різні мутації, починаючи від альбінізму і глухоти і закінчуючи такими важкими недугами, як гемофілія або хвороба Тея-Сакса. Остання поширена в деяких народів світу і загрожує важкими ураженнями нервової системи.

В цьому випадку суттєво підвищується частота аутосомно-рецесивних спадкових захворювань. Крім того, при близькоспоріднених шлюбах дещо підвищується захворюваність на шизофренію, вроджені вади серця, такі як дефекти перегородки (передсердь, шлуночків та атріо-вентрикулярної).

особами, з яких хоча б одна особа вже перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі; близькими родичами (родичами по прямій висхідній і низхідній лінії (батьками та дітьми, дідусем, бабусею та онуками), повнорідними та неповнорідними (що мають спільних батька чи матір) братами та сестрами);

До причин, які забороняють згадані шлюби, священик відносить такі: шлюб між близькими родичами заборонено Сімейним кодексом; таке подружжя не зможу повінчатися в церкві; інтимні зв'язки між родичами небезпечні для здоров'я їхнього потомства, діти можуть народитися з генетичними відхиленнями, на подружжя.