Чим небезпечні соціальні мережі для дітей? Одна з небезпек – зниження емпатії, невміння співпереживати. Діти, які виросли у соціальних мережах, втрачають навички міжособистісного спілкування — вони не вміють червоніти за погані вчинки, давати спонтанну реакцію, а головне, отримувати негайну відповідь від співрозмовника та вести діалог.
Головна небезпека соціальних мереж для підлітків у тому, що віртуальне спілкування стає переважним у житті. Підліток відвикає від людського спілкування. Непомітно для самого себе, а найчастіше і для батьків, він втрачає навичку реального контакту і стає залежним від мережі.
Обсяг інформації негативно впливає нервову систему, з'являється дратівливість і агресивність. Залежність від Інтернету та соціальних мереж здатна змінювати гормональне тло людини. Згодом губляться навички реального спілкування. Вирішення всіх питань у режимі онлайн перетворюють людину на асоціальну особистість.
Мінусом є і те, що людина втрачає навичку реального спілкування, тому що звик до спілкування в режимі онлайн. Переписуючись у соцмережах, люди часто не дотримуються правил граматики та пунктуації, використовують мізерний словниковий запас, емоції замінюються смайликами – все це негативно позначається на спілкуванні у реальному світі.