Один або два таких опариша не здатні нашкодити людині, але велика їх кількість викликає паразитарні хвороби із групи ентомозів.. Потрапляючи всередину кишечника з їжею, з білизни, у вухо чи ніс, ці організми сприяють розвитку кишкових, сечостатевих, назальних, вушних міазів, вони вражають очі, тканини та інші органи.Jun 17, 2020

Все просто – через кілька годин після смерті комахи відкладають яйця на ранові поверхні, в очі, за вухами, і через добу з яєць з'являються личинки і починають поглинати м'які тканини.

Найчастіше таке зараження відбувається в місцях відкритого продажу м'яса та риби або коли вони лежать у повітрі. У їжі з мушиних яєць розвиваються личинки (рибалкам вони відомі як опариші), які людина може проковтнути.

Тяжкі кишкові міази викликають личинки сирної мухи та дрозофіли. Личинки сирної мухи (Piophila casei) при попаданні в кишечник разом із зараженими ними продуктами, тривалий час зберігають життєздатність і стають причиною утворення виразок кишкової стінки. Симптоми у своїй нагадують тиф.