Слід також враховувати, що надто тривале застосування зовнішніх кортикостероїдних гормонів може спричинити серйозні побічні ефекти: тахіфілаксію, атрофію шкіри, стрії, розвиток грибкових та бактеріальних інфекцій, алергії та глаукому.
Кортикостероїди – це протизапальні засоби, які зменшують почервоніння та набряк. Вони також знижують активність імунної системи, що захищає організм від хвороб та інфекцій. Кортикостероїди використовуються для лікування різних станів, таких як астма, екзема, деформації суглобів та ревматоїдний артрит.
Кортикостероїди також інгібують процес загоєння ран. Тому дані препарати не повинні застосовуватися в області виразок, що гояться. Місцеві КС застосовують один або два рази на день, тривалість їх використання зазвичай обмежується 3-4 тижами безперервної терапії.
Все це насамперед сприяє появі надмірної ваги, яка називається ожирінням. Відкладення жиру відбувається переважно в області обличчя, шиї та живота. Збільшення ваги при прийомі кортикостероїдів можна контролювати, головне дотримуватися рекомендацій лікаря та дієти.