Соланін викликає збудження, а потім гноблення нервової системи, розкладання еритроцитів. Для людини та тварин соланін може бути токсичним. Завдяки значному зменшенню вмісту соланіну в сучасній картоплі інтоксикації стали рідкісними. Після чищення у бульбі залишаються лише 5—10 % від вихідного соланіну.

Як «знешкодити» соланін? Концентрація соланіну може підвищуватися, наприклад, у перезимованому картоплі. Згодом шкірка стає товщою і вміст речовини підвищується. Тому зі старої картоплі краще зрізати шкірку ґрунтовно, знімаючи разом із нею верхній шар бульби.

А ось коли ми викопуємо картоплю і залишаємо її на світлаСонячні промені, що потрапляють на плід, викликають у ньому процес фотосинтезу, через який поверхня забарвлюється в зелений колір. Але небезпечна для нас не фотосинтез, а отрута, яка виробляється в бульбах паралельно — соланін.

Справа в тому, що в картоплі міститься небезпечна отрута – соланін. У звичайній картопля рівень соланіну невеликий і не шкодить здоров'ю людини. А ось у картоплі, яка позеленіла на сонечку, рівень соланіну значно підвищується. І якщо з'їсти таку картоплю, то проблем не уникнути.