При тривалому застосуванні великих дозах можливий розвиток хронічного отруєння бромом, проявами якого бувають: депресивний настрій, апатія, риніт, кон'юнктивіт, геморагічний діатез, порушення координації рухів. Рідко, при підвищеній чутливості: шкірні реакції.

Корвалол та валокордин заборонено у багатьох країнах, оскільки у складі є фенобарбітал, що викликає залежність та інші побічні ефекти. Про це заявив завідувач першого кардіологічного відділення Госпіталю для ветеранів воєн Сергій Іванов.

Дія валокордину обумовлено властивостями його компонентів. Основна діюча речовина – фенобарбітал із групи барбітуратів сприяє усуненню нервової напруги та забезпечує снодійний ефект. Етилбромізовалеріанат знижує стан паніки, тривоги та страху, усуває емоційну лабільність.

Ці ліки належать до групи препаратів, які називаються барбітуратами. У високих дозах – близько 100-200 мг за раз – барбітурати розширюють судини і пригнічують судинно-руховий центр у довгастому мозку, що теж призводить до розширення судин та зниження артеріального тиску.