Уламки волокон скловати, що потрапили в легені, вже не можуть звідти вийти, та їхнє вдихання здатне викликати незворотне ушкодження легень. Згодом під впливом цих уламків можуть розвинутися обструктивний та хронічний бронхіти, бронхіальна астма, пневмоконіоз та онкологічні захворювання легень.

Сполучні речовини мінеральної вати на основі фенольних сполук можуть викликати алергічні реакції і не лише. Першими ознаками алергії на фенольні сполуки можуть бути почервоніння обличчя і вух, темні кола під очима, свербіж шкіри і почервоніння шкіри, що проявляються в основному при прийомі їжі.

При роботі зі скловатою утворюється ламкість волокон у вигляді дрібних гострих та дрібних частинок потрапляють на тіло людини, у дихальні органи та очі. Тому при роботі зі скловатою обов'язково потрібно застосовувати засоби захисту, такі як респіратор, захисні окуляри, щільні рукавиці, одяг, що закриває всі частини тіла.

При роботі зі скловатою необхідно одягати дуже щільний або ламінований одяг, що не залишає відкритих ділянок тіла. Руки закривати брезентовими рукавицями. Одягати захисні окуляри та респіратор.