"Надлишок поліненасичених жирних кислот призводить до посилення перекисного окислення ліпідів з пошкодженням клітинних мембран. При цьому надлишок омега–6 призводить до розвитку системного запалення, запалення суглобів, мігрені, менструального болю у жінок", – підкреслює Олена Кисельова. Jun 10, 2022
Незважаючи на свою незамінність, ці жири з корисних можуть перетворитися на шкідливі, якщо співвідношення омега-6 до омега-3 перевищить пропорцію 4:1. Раціон харчування, у якому співвідношення омега-6 до омега-3 вище норми, може призвести до розвитку хвороб серця, діабету, раку, астми, артриту та депресії.
Омега–3 і Омега–6 – У чому між ними різниця Омега–3 кислоти необхідні здоров'ю серця і судин, імунітету, емоційного стану, стану шкіри. Омега–6 кислоти корисні при невралгії, запаленнях, захворюваннях суглобів, підвищеному тиску.
Омега–6 і омега –9 теж потрібні організму, але вони у достатній кількості надходять із їжею, тому вживати їх додатково – недоцільно. До того ж надлишок омега–6 таїть реальну загрозу. Кислота загущує кров, порушує обмін речовин, провокує появу пухлин.