Товщина комірного простору у плода (ТВП) ТВП – це скупчення рідини позаду шийної складки у плода. Чим більше збільшення ТВП, тим вищий ризик наявності хромосомної патології у плода (і тим вищий ризик наявності вроджених вад розвитку, і насамперед серця у плода).Dec 12, 2016

ТВП (товщина комірного простору) – 1,6-1,7 мм. Відхилення від цієї норми (ТВП вище 3 мм) вважається ознакою деяких важких хромосомних патологій – синдрому Дауна, синдрому Едвардса і т. п. Однак не слід панікувати раніше часу – ніхто не стане ставити настільки серйозний діагноз лише на підставі ТВП.

товщина комірного простору (ТВП) – є основною ознакою хромосомної патології у плоду. Патологічною величиною вважається збільшення ТВП більше 95-ї процентили для кожного терміну гестації. кожне збільшення ТВП підвищує ризик існування хромосомної аномалії у плоду.

Комірний простір у всіх плодів мимоволі зникає після 14 тижнів вагітності, тому дуже важливо пройти дослідження з 10 до 13 тижня вагітності, коли його можна виміряти. Носова кістка у нормі визначається при ультразвуковому дослідженні з 10 тижня вагітності.